Co to jest MarmaaAyurveda

dodano: 19.04.2019

Czym jest Marma-Ayurveda? Marma-Ayurveda pojawia się, gdy stosowane są połączone metody terapii Marma ze zwykłymi zabiegami Ayurvedy. Marma w znaczący sposób podnosi skuteczność wszystkich rodzajów zabiegów ajurwedyjskich.

Starożytna myśl w działaniu

dodano: 26.03.2019

Prapoczątki i współczesność

Indie to wielki kraj o niewyobrażalnie długiej i skomplikowanej historii, kraj który współcześnie zaczyna odgrywać ważną rolę w światowej gospodarce i pędzi ku nowoczesności zdawałoby się bez opamiętania, a nawet przeciwnie – w zapamiętaniu jakimś dzikim, pozornie nie oglądając się na przeszłość.

PANCHAKARMA - gruntowne oczyszczanie

dodano: 27.11.2016

Panchakarma to terapia pozwalająca na oczyszczenie organizmu i ukojenie umysłu, w czasie której usunięte zostają nagromadzone toksyny, a organizm odzyskuje zdolność do samoleczenia.

Jak rozpoznać zaburzenie Kapha?

Kapha dosha to zasada odżywiania. Odpowiada ona za funkcje wody i ziemi w ciele, a więc za te elementy, które dają ciału jego substancjalność. Kapha jest najmniej subtelną ze wszystkich dosh (w sensie namacalności, odczuwalności). Stoją za nią takie cechy jak ciężkość, powolność, monotonność, zimno, tłustość, płynność, gładkość, śliskość, gęstość, kleistość i stabilność. Kapha może również być miękka lub twarda.

Jak rozpoznać zaburzenie Vata?

Vata dosha jest zasadą ruchu, poruszającą wszystko siłą, wewnętrznym wiatrem. W związku z tym Vata odpowiada elementom powietrza i przestrzeni, zarządzając wszystkimi ruchami w ciele. Charakteryzują ją takie właściwości jak lekkość, suchość, szorstkość, ruchliwość, subtelność, jasność i zimno.


POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego lub po prostu obecności rodaka, możemy zapewnić asystę polskiego opiekuna podczas całego pobytu w Indiach.
Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:

- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka,
- będzie obecny w czasie konsultacji medycznych w roli tłumacza,
- ułatwi przystosowanie się do mieszkania w ośrodku,
- zorganizuje wycieczki (o ile nie będzie przeciwwskazań medycznych),
- na koniec odwiezie na lotnisko.