Somatheeram Research Institute & Ayurveda Hospital

Ajurweda i wypoczynek
najtańsze 2 tygodnie: do 10 000 PLN
położenie: blisko wybrzeża
najbliższe lotnisko: Trivandrum


 

logo Somatheeram

Somatheeram Ayurveda Village to pierwszy na świecie, obsypany nagrodami za jakość obsługi, ośrodek ajurwedy w Indiach. Leży na wzgórzu w niedalekiej odległości od plaży i otoczony jest 6 hektarami tropikalnej zieleni.

Pokoje mieszczą się w niewielkich domkach z widokiem na ogród lub morze.

Restauracja serwuje ajurwedyjskie potrawy wegetariańskie oraz inne dania zdrowej kuchni keralskiej.

Dodatkowe udogodnienia: kawiarenka internetowa, krawiec, sklep z pamiątkami i produktami ajurwedy, wymiana pieniędzy

Spędzanie czasu wolnego
W ośrodku znajduje się basen, siłownia i biblioteka. można też zejść na dół na plażę.
Wieczorami organizowane są wieczory kulturalne, które pomogą nam zaznajomić się z różnymi rodzajami tańca, muzyki, sztuki i innymi formami karelskiej kultury.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Goście mają do dyspozycji 79 pokoi kilku kategorii. Wszystkie pokoje są dobrze wentylowane i posiadają klimatyzację. W każdym znajduje się łazienka z ciepłą wodą, wiatrak, moskitiera i telefon.

Typy pokoi:

Standard Room – podstawowe wyposażenie w budynki z 3-4 pokojami.

Garden Cottage – samodzielny domek z widokiem na ogród zbudowany z gliny i cegieł.

Special Cottage – samodzielny domek, okrągły lub kwadratowy z dachem krytym strzechą zbudowany z gliny i cegieł z pełnym lub częściowym widokiem na morze.

Kerala House Standard – tradycyjny keralski drewniany dom z werandą.

Kerala House Deluxe – pokój w tradycyjnym  keralskim drewnianym domu z werandą z widokiem na morze. W budynku znajduje się apartament i dwa osobne pokoje.

Kerala Deluxe Suite – klimatyzowany apartament składający się z sypialni i salonu w tradycyjnym  keralskim drewnianym domu z werandą z widokiem na morze. W budynku znajdują się również  dwa osobne pokoje.


-AJURWEDA-

Somatheeram Ayurveda Village posiada certyfikat Green Leaf.
W centrum ajurwedy pracuje 12 doświadczonych lekarzy i 70 terapeutów.
 ośrodek oferuje TERAPIE REGENERACYJNE (wellness) i LECZNICZE (medical)

-ZAWARTE W CENIE-
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- pełne wyżywienie (posiłki wegetariańskie)
- zalecone zabiegi ajurwedy
- codzienne sesje jogi
- wstępna i końcowa konsultacja lekarska
- transfer z lotniska w Trivandrum
- półdniowa wycieczka łódką po rozlewiskach Kerali (dla pobytów przynajmniej 14 dni)

-sezony cenowe-

niski: kwiecień - listopad
wysoki: grudzień - marzec

OPINIE O OŚRODKU

margita.in Listopad 2021 2 tygodnie
lokalizacja:
wyposażenie pokoi:
czystość:
posiłki:
jakość zabiegów:
Szczerze mówiąc, nie chciałam stamtąd wyjeżdżać! Somatheeram, Manaltheeram i Ayursoma to niesamowite obiekty z autentycznymi programami ajurwedyjskimi. Osobiście uważam Manaltheeram za najlepszy jeśli chodzi o zakwaterowanie, chociaż Ayursoma jest najnowszy i najbardziej luksusowy. Codzienny widok z naszego ostatniego domku w Somatheeram był niesamowity. Personel wszędzie (recepcja, centrum ajurwedy, restauracja) jest profesjonalny i niezwykle miły. Jedzenie też było świetne, nawet na specjalnej diecie dostajesz wspaniałe, smaczne posiłki. Codziennie przygotowywane są zdrowe desery i napoje dla wszystkich trzech dosz. Lekarze i terapeuci są mili i profesjonalni, dbają o gości i na co dzień cierpliwie odpowiadają na pytania i wątpliwości. Menedżerowie i dyrektorzy to serdeczni, niezwykle profesjonalni i życzliwi ludzie. Naprawdę wiedzą, jak traktować gości w najlepszy i najbardziej gościnny sposób!

Jedyny minus to nieużywanie kosmetyków naturalnych. Niestety, woda różana z Dabur (najtańsza woda różana na indyjskim rynku, która nie ma zbyt wiele wspólnego z prawdziwą wodą różaną) i ogórkowy krem do twarzy, wykorzystywany do masażu twarzy, był pełen szkodliwych składników, w tym parafiny :( Gdyby tylko zaczęli używać wysokiej jakości naturalnych kosmetyków i gdyby publiczna plaża była trochę czystsza, to miejsce oceniłabym jako raj. Mimo to, polecam bo ośrodek jest naprawdę wyjątkowy i zrównoważony jeśli chodzi o wypoczynek nad morzem i leczenie. Wiele gości wraca tam co roku, przez wiele lat a terapia naprawdę przynosi efekty. Marzena na pewno odpowiednio doradzi, jakie miejsce wybrać według Waszych potrzeb.

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko