Marmma Yogi Ayurveda Hospital

Marmma Yogi Marmma Yogi Marmma Yogi Marmma Yogi Marmma Yogi Marmma Yogi Marmma Yogi Marmma Yogi Marmma Yogi Marmma Yogi
tylko Ajurweda
najtańsze 2 tygodnie: do 6 000 PLN
położenie: nad rzeką lub jeziorem
najbliższe lotnisko: Kochi


 

Marmma Yogi Ayurveda Hospital leży 52 km od lotniska w Kochi.

Marmma Yogi nie jest typowym ośrodkiem wypoczynkowo-leczniczym. Jest to kameralny szpital z ambicjami medycznymi, doświadczonym lekarzem i profesjonalnym personelem, przeznaczony dla tych, którzy przyjeżdżają do Indii po zdrowie i regenerację. Nie ma tu plaży i basenu, jest za to rzeka i mnóstwo zieleni, a w ogrodzie rosną zioła przeznaczone do wytwarzania używanych podczas zabiegów medykamentów. W stojącym na uboczu budynku, co zapewnia spokój do ćwiczeń i medytacji, znajduje się sala jogi. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zaleceniami Ajurwedy, a kto ma ochotę może przyglądać się i uczyć jak przyrządzić je samodzielnie. Marmma Yogi leży u podnóża gór, nad rzeką Muvattupuzha. Pobliskie wzgórza Vagamon znajdują się na liście 500 najpiękniejszych miejsc świata. Bujna przyroda, czyste powietrze i rzetelna, autentyczna ajurweda sprzyjają powrotowi do zdrowia i regeneracji sił. Marmma Yogi stawia na niekomercyjną Ajurwedę.

Spędzanie czasu wolnego

Zabiegi i wypoczynek po nich zajmują zwykle sporo czasu, ale gdy znajdziemy go jeszcze trochę, możemy posłuchać wykładów o Ajurwedzie, wybrać się na wycieczkę krajoznawczą po okolicy, skorzystać z podręcznej biblioteczki. Gdy mamy więcej czasu możemy odwiedzić plantacje herbaty, przypraw i kauczuku oraz okoliczne świątynie; wziąć udział w rytuałach i uroczystościach oraz skorzystać z porad astrologii medycznej. O naszych aktywnościach będzie decydować lekarz.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Szpital dysponuje siedmioma przestronnymi pokojami (5 dwuosobowych i 2 jednoosobowe). Z pokoi wychodzi się na werandę z widokiem na rzekę i ogród. Wszystkie pokoje posiadają łazienki, klimatyzację lub wiatraki podsufitowe oraz dostęp do Internetu.
Pokój wspólny służy za jadalnię i miejsce spotkań towarzyskich.
 

-AJURWEDA-

Szpital Marmma Yogi łączy terapeutyczne techniki Ajurwedy z terapią Marma – starożytną wiedzą dotyczącą specjalnych punktów energetycznych w ciele, przypominającą nieco chińską akupunkturę. Naczelny lekarz, Dr Manoj Chandrasekharan,  posiada dwudziestokilkuletnie doświadczenie. Oprócz studiów medycznych ukończył także podyplomowe studia z jogi i jej wykorzystania w terapii. 
Równie ważną rekomendacją jest licząca ponad 250 lat rodzinna tradycja  w zakresie Marma i Ajurwedy, której dr Manoj jest spadkobiercą i kontynuatorem. Szpital Marmma Yogi mieści się w domu rodzinnym doktora i jego żony, która również jest lekarzem.
Pokoje zabiegowe posiadają wyposażenie niezbędne dla różnorodnych tradycyjnych zabiegów ajurwedyjskich, a terapeuci zostali starannie dobrani i wyszkoleni osobiście przez doktora Manoja. Dr Manoj specjalizuje się w ortopedii, reumatologii i neurologii.

Pokoje zabiegowe posiadają niezbędne wyposażenie dla różnorodnych tradycyjnych zabiegów ajurwedycznych.

Rośliny wykorzystywane podczas zabiegów pochodzą z własnego ogrodu.

ośrodek oferuje TERAPIE REGENERACYJNE (wellness) i LECZNICZE (medical)

-ZAWARTE W CENIE-

- zakwaterowanie
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- konsultacje z lekarzem
- zalecone zabiegi
- codzienne sesje jogi / pogadanki o Ajurwedzie
- zalecone lekarstwa zażywane podczas pobytu w ośrodku
- transfer z / na lotnisko w Kochi
- wycieczki krajoznawcze po okolicy

-sezony cenowe-
Taka sama cena przez cały rok.

OPINIE O OŚRODKU

Marzena Magnuszewska Październik 2021 3 tygodnie
lokalizacja:
wyposażenie pokoi:
czystość:
posiłki:
jakość zabiegów:
3 tygodnie oczyszczania organizmu z toksyn wszelakich. Niektóre zabiegi były bardzo przyjemne, niektóre trochę bolesne.
Myślałam, że nie dam rady nie kąpać się przez cały tydzień, ale można. Tym bardziej, że pozostali pacjenci też przestrzegali tego rygoru.
Jedzenie mi tak smakowało, że nie wyobrażam sobie terapii odchudzającej w tym miejscu.
Dr Manoj uczył nas też każdego ranka podstawowych pozycji marmma - jogi, która ma pobudzać układ limfatyczny i przepływ energii. Bardzo ciekawie opowiadał o związkach jogi, Ajurwedy i indyjskiej kultury.

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko