MATT India Medical Center

MATT India apteka MATT India oga MATT India jedzenie MATT India pokój MATT India w kuchni MATT India pokój zabiegowy MATT India - przygotowane do kalari
tylko Ajurweda
najtańsze 2 tygodnie: do 4 000 PLN
położenie: w głębi lądu
najbliższe lotnisko: Kochi


 

Ajurwedyjskie Centrum Medyczne Matt India leży w głębi lądu, na skraju wioski, z dala od zgiełku wielkich miast i nadmorskich kurortów.  Jest to miejsce skromne, ale oferujące rzetelną opiekę medyczną oraz  wysoki poziom usług terapeutycznych.

Ośrodek przeznaczony jest dla tych, którzy chcieliby skupić się na własnym zdrowiu i terapii.  Jednak w wolnych chwilach można sobie pozwolić na trochę rozrywki: popłynąć w rejs po keralskich Rozlewiskach, wybrać się na plażę lub zrobić zakupy w Kochi. Ośrodek może zorganizować transport do wybranego miejsca samochodem osobowym z klimatyzacją.

W Matt India codziennie odbywają się zajęcia z jogi i medytacji, restauracja serwuje pyszne wegetariańskie posiłki, a w niektórych miejscach wspólnych można skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

MATT India posiada 40 pokoi jedno i dwuosobowych kilku standardów, które różnią się wielkością.

Pokoje mieszczą się w dwóch połączonych ze sobą budynkach. Każdy pokój posiada własną łazienkę z toaletą i prysznicem, ale bez ciepłej wody. Łóżka zaopatrzone są w moskitiery, a w kilku pokojach zainstalowano klimatyzację. Pokoje choć skromnie umeblowane, są czyste i dobrze wentylowane, co sprzyja wypoczynkowi po zabiegach.

-AJURWEDA-

W ośrodku codziennie jest dostępny 1 lekarz i około 20 terapeutów, którzy mają do dyspozycji kilkanaście pokoi zabiegowych.

-ośrodek oferuje terapie regeneracyjne (wellness) i lecznicze-

-ZAWARTE W CENIE-
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- konsultacje lekarskie
- zalecone zabiegi
- wegetariańskie posiłki
- poranne sesje jogi (6 dni w tygodniu)
- transfer z/na lotnisko w Kochi

-sezony cenowe-
Taka sama cena przez cały rok.

OPINIE O OŚRODKU

Helen Barlow Sierpień 2016 4 tygodnie
lokalizacja:
wyposażenie pokoi:
czystość:
posiłki:
jakość zabiegów:
Dobiegł właśnie końca mój pobyt w ośrodku Matt India w Kerali i terapia zwana Panchakarmą. Ajurweda wywodzi się właśnie stąd, bo w Kerali rośnie najwięcej roślin i ziół stosowanych w Ajurwedzie. Dlatego przyjazd tutaj wydał mi się oczywistym wyborem. Zdecydowałam się na skromną, dość tanią klinikę – a nie ośrodek wypoczynkowy z puszystymi ręcznikami, jedwabną pościelą i miękkimi leżakami, co często widzi się w miejscowych ośrodkach Ayurwedy. Natomiast w tym przypadku to, czego klinice brakowało pod względem standardu czy luksusu, rekompensowała jakością zabiegów, serdecznością i profesjonalizmem naprawdę doświadczonej kadry medycznej.

Moje leczenie przebiegało tak, jak w typowym cyklu terapii Panchakarmy. W klinice dostosowuje się ten program leczenia do potrzeb pacjenta, także w moim przypadku pominięto zabiegi o nazwie „vamana”, czyli prowokowane wymioty. Panchakarma ma działanie lecznicze, prewencyjne i odmładzające, i jej zadaniem jest przywrócić organizmowi stan optymalnego zdrowia. Osobiście nie mam żadnych poważnych dolegliwości, więc chodziło mi przede wszystkim o oczyszczenie organizmu z toksyn, co jak myślę miało miejsce dzięki codziennym masażom i zabiegom, oczyszczaniu zatok, lewatywie, ćwiczeniom jogi, diecie wegetariańskiej, ogromnym ilościom wypijanej wody i przyjmowanym preparatom ziołowym. Teraz, tuż po zakończeniu terapii, czuję się jak nowonarodzona, a do tego mam przyjemnie lekką i spokojną głowę. Było to ubogacające doświadczenie, podczas którego poznałam fajne osoby, odkryłam co nieco lokalną kulturę, a moje ogólne samopoczucie poprawiło się niesłychanie. Planuję wrócić tu w przyszłym roku!

Andrzej Rozmarynowski Wrzesień 2016 3 tygodnie
lokalizacja:
wyposażenie pokoi:
czystość:
posiłki:
jakość zabiegów:
Sam pobyt był rewelacyjny. W klinice pracują wspaniali ludzie! Przykładają się bardzo do zabiegów, zależy im szczerze na dobru pacjenta, a poza tym wiecznie się uśmiechają, aż nie sposób wpaść w tym miejscu w jakikolwiek stan napięcia. Moje leczenie wspomagał Joy, właściciel – czasem mnie dobijał, bo masaż w jego wykonaniu był, że tak powiem, typowo rosyjski, solidny… Bardzo dużo dała mi joga. W trakcie zabiegów oczyszczania ubyło mi 3 kg w ciągu jednej doby – tyle toksyn wyrzucił mój organizm. W ciągu 3 tygodni pobytu zrzuciłem 10 kg.

Przez półtora miesiąca po powrocie do kraju czułem się świetnie. Niestety, potem znów dopadł mnie stres, zabrakło ciągu dalszego w postaci zmiany stylu życia i diety.
Deanne Stephenson Wrzesień 2016 4 tygodnie
lokalizacja:
wyposażenie pokoi:
czystość:
posiłki:
jakość zabiegów:
Podsumowując, powiedziałabym, że pobyt w klinice Matt India był dla mnie bardzo pozytywnym doświadczeniem. Z pewnością profesjonalizm, życzliwość, uważność i osobowość personelu medycznego, który się mną zajmował, sprawiają, że jest to miejsce, które będę polecać. Moje wrażenia od początku były dobre, a z każdym dniem stawały się coraz lepsze. Niektóre zabiegi były dla mnie wyzwaniem ze względu na moje dolegliwości, ale przez cały miesiąc pobytu tutaj doświadczałam wsparcia i ogromu życzliwości. Dzięki terapii udało mi się zrzucić ponad 15 kg, czuję się o niebo lepiej, i zmierzam ku odzyskaniu pełni zdrowia. Trudno było mi stąd wyjechać i dopiero po wielu uściskach i ciepłych słowach byłam gotowa rozstać się z tym miejscem. Z pewnością tu wrócę!

Nie wszystko było idealne, ale z pewnością moje oczekiwania zostały spełnione.

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko