Dr Franklin's Panchakarma Institute & Ayurveda Centre

Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute Dr Franklin's Panchakarma Institute
tylko Ajurweda
najtańsze 2 tygodnie: do 6 000 PLN
położenie: blisko wybrzeża
najbliższe lotnisko: Trivandrum


 

logo Dr Franklin

Dr.Franklin's Panchakarma Institute & Ayurveda Centre nosi imię swojego założyciela – dr Franklina, którego przodkowie 400 lat temu zapoczątkowali medyczną tradycję rodziny. Ośrodek w obecnym kształcie działa od 1997 roku i jest ukoronowaniem marzeń dr Franklina.

Podstawowym założeniem Dr.Franklin's Panchakarma Institute & Ayurveda Centre jest zapewnienie pacjentom opieki ajurwedyjskiej w tradycyjnej, oryginalnej formie, włącznie z produkowanymi przez własne centrum farmaceutyczne lekami. Receptury leków, olejów i innym medykamentów niezbędnych w terapii są ściśle przestrzegane i niezmienne od setek lat. Produkty spożywcze, z których restauracyjna kuchnie przygotowuje pyszne wegetariańskie posiłki, pochodzą z upraw organicznych i ekologicznych od zaufanych lokalnych rolników.

Dr.Franklin's Panchakarma Institute & Ayurveda Centre jest położony niedaleko morza, w pięknych ogrodach, wśród tropikalnej zieleni. Pomieszczenia są czyściutkie, wszędzie chodzi się boso.

Goście zamieszkują w pokojach mieszczących się w głównym budynku lub w rozproszonych na terenie posesji oddzielnych domkach i tradycyjnych chatach. 

Dodatkowe udogodnienia: kafejka internetowa, basen, centrum fitness, salon piękności. Do dyspozycji gości leżaki i hamaki.

Spędzanie czasu wolnego
Czas wolny można poświęcić na dodatkowe zajęcia z jogi, kursy masażu ajurwedyjskiego, kursy gotowania, wycieczki na plażę.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Do dyspozycji gości pozostaje 69 pokoi w czterech kategoriach.

Kerala Cottage – z klimatyzacją (AC), lub bez (non AC) - domek z przestronną łazienką z wanną, telewizor, telefon, patio, ogród.

Pokoje Delux – z klimatyzacją (AC), lub bez (non AC) - łazienka z wanną, osobne patio, wspólny ogród, telewozor, telefon.

Pokoje typu standard – bez klimatyzacji – łazienka, telewizor, telefon, wspólny ogród.

Panchakarma Huts – przewiewne okrągłe domki bez klimatyzacji, z łazienką, pokoje z dwoma łóżkami, kafelki na podłodze, miejsce do siedzenia na zewnątrz
 

-AJURWEDA-

Ośrodek posiada własne laboratorium, w którym można pobrać i zbadać krew pacjentów.

W Dr Franklin's Panchakarma Institute & Ayurveda Centre zatrudnionych jest 6 lekarzy, 65 terapeutów i cztery pielęgniarki.
W ośrodku znajduje się 25 pokoi zabiegowych.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma (główna specjalizacja), odmładzanie, odtruwanie, uwolnienie od stresu, zabiegi kosmetyczne (Beauty Care Program), przeciw starzeniu, odchudzające, rewitalizujące, relaksujące, odstresowujące.

-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi: stres, problemy z kręgosłupem, choroby płuc i górnych dróg oddechowych, osłabienie odporności, artretyzm, problemy ginekologiczne, dolegliwości urologiczne, alergie, hiper cholesterolemia, łuszczyca i problemy skórne, choroby tarczycy, problemy trawienne, geriatryczne, neurologiczne.
 

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- konsultacje lekarskie
- zalecone zabiegi
- lekarstwa zażywane podczas pobytu w ośrodku
- transfer z / na lotnisko w Trivandrum (dla pobytów powyżej 7 dni)

Grupowe sesje jogi dostępne sa za dodatkową opłatą 7 EUR, a prywatne za 15 EUR

Sezony cenowe:
niski: kwiecień - październik
wysoki: listopad - marzec

OPINIE O OŚRODKU

Dario z Beskidów Styczeń 2020 2 tygodnie
lokalizacja:
wyposażenie pokoi:
czystość:
posiłki:
jakość zabiegów:
dr. Franklin jest fantastyczny. My mieliśmy średnio zabiegi po 3-4 godziny, należy rozebrać się do golasa. Wszędzie czysto, cały personel profesjonalny. Posiłki urozmaicone, duży wybór napojów i soków.
Nad morze kilometr i należy pokonać stromą górkę.
Wśród kuracjuszy 70% było z Rosji.
Suyangi Luty 2017 3 tygodnie
lokalizacja:
wyposażenie pokoi:
czystość:
posiłki:
jakość zabiegów:
Miałem przyjemność odwiedzić Dr Franklin’s Panchakarma Institute w na przełomie lutego i marca 2017 roku i spędziłem tam cudowny czas. Panćakarma i zastosowane terapie były doskonałe. Przeciętny zabieg terapeutyczny trwał 3-5 godzin w zależności od tego, co akurat było mi potrzebne. Chciałbym skorzystać ze sposobności i podziękować wszystkim lekarzom i moim terapeutom Suji, Rani i Simy za wspaniałe masaże oraz Vishnu, który zawsze był gotów do pomocy, kiedykolwiek pojawiała się taka potrzeba. Jedynym minusem w tym miejscu jest jedzenie – osobiście wolałbym większą różnorodność. Ogólnie był to wspaniały pobyt.

Dziękuję wszystkim w Dr Franklin Panchakarma Institute and Ayurveda Centre.

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko