The Leela Kovalam

The Leela Kovalam The Leela Kovalam The Leela Kovalam The Leela Kovalam The Leela Kovalam The Leela Kovalam The Leela Kovalam The Leela Kovalam The Leela Kovalam The Leela Kovalam The Leela Kovalam
Ajurweda i wypoczynek
położenie: nad morzem
najbliższe lotnisko: Trivandrum


 

The Leela Kovalam to pięciogwiazdkowy hotel oferujący oparte na ajurwedzie usługi spa oraz regularne terapie ajurwedyjskie. Hotel położony jest na klifie i z większości pokoi rozciąga się widok na Morze Arabskie i plaże. Zadbana zieleń i duża przestrzeń zapewniają komfort i kontakt z naturą. Palmy i kwiaty dodają kolorytu luksusowemu hotelowi, który jednocześnie pełni rolę ekskluzywnego centrum usług ajurwedyjskich – od spa po specjalistyczne terapie lecznicze. Pięknie urządzone pokoje, malowniczo położony basen, tereny rekreacyjne i liczne atrakcje sprawiają, że The Leela Kovalam jawi się spełnieniem marzeń o luksusowym wypoczynku.  Spełnia też wszystkie marzenia i zachcianki swoich gości – o ile lekarz nie zaleci inaczej.
W The Leela Kovalam można zatrzymać się rekreacyjnie i wykorzystać sposobność do grania w golfa, pływania i plażowania, nie odmawiając sobie przy tym przyjemności podniebienia i dobrych trunków. Na pewne ograniczenia muszą być przygotowani goście, którzy zechcą poddać się terapii detoksykacyjnej lub terapiom leczniczym. Cóż, trzeba wtedy przestrzegać diety i unikać używek. Jednak piękno otoczenia, pyszna kuchnia wegetariańska i przyjazny, uśmiechnięty personel będą z pewnością rekompensatą za te drobne wyrzeczenia. 

dodatkowe udogodnienia: bezpłatne WiFi, wymiana walut, przechowalnia bagażu, skrytki depozytowe, obsługa osób na wózkach inwalidzkich, gry i urządzenia do rekreacji zarówno na zewnątrz jak i pod dachem, wózki akumulatorowe do przemieszczania się po terenie posesji.
Usługi płatne: wycieczki, pralnia, sklep z pamiątkami, kawiarnie i restauracje
Spędzanie czasu wolnego
Goście The Leela Kovalam, którzy uczestniczą w programach ajurwedyjskich – rekreacyjnych i leczniczych – mają do dyspozycji instruktora jogi, który prowadzi dla nich codzienne sesje. Jest również możliwość uczestniczenia w medytacjach. Można spędzać czas na plaży, uprawiać sporty, ćwiczyć na siłowni, korzystać z basenu – o ile pozwoli na to lekarz prowadzący. Wieczorem hotel organizuje spotkania z kulturą – koncerty, występy taneczne i inne pokazy. Można poprosić o zorganizowanie nurkowania, zwiedzania Trivandrum i okolic, przejażdżek motorówką – po uzgodnieniu z lekarzem.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

125 pokoi Garden View  and Beach View – z widokiem na ogród lub z widokiem na plażę.
49 Club Rooms – pokoje z przydzielonym kamerdynerem i ekskluzywnym dostępem do Club Spa i siłowni.
9 apartamentów z kamerdynerem i ekskluzywnym dostępem do Club Spa i siłowni.

Wszystkie pokoje są przestronne (najmniejszy metraż to 44m²) i  posiadają centralną klimatyzację z możliwością indywidualnego regulowania temperatury. Codziennie do każdego pokoju dostarczane są świeże gazety i butelkowana woda pitna. Pokoje zaopatrzone są w suszarki do włosów, żelazka, deski do prasowania, komplety przyborów toaletowych i kosmetyków. W każdym pokoju jest telewizor, lodówka, czajnik.

 

-AJURWEDA-

The Leela Kovalam zatrudnia licznych terapeutów, masażystów i specjalistów od pielęgnacji urody, którzy zapewniają profesjonalne usługi zarówno w zakresie zabiegów typu spa i wellness jak i leczniczych terapii ajurwedyjskich. Przed podjęciem terapii odbywa się konsultacja z lekarzem, który dokonuje diagnozy i ustala dietę, zabiegi, leki i masaże odpowiadające danej osobie i potrzebom jej organizmu. Konsultacje z lekarzem możliwe są również w trakcie trwania terapii. Ostatnia konsultacja odbywa się po zakończeniu leczenia, lekarz udziela pacjentowi wskazań co do dalszego leczenia, stosowania diety i zażywania przepisanych leków. Przez kolejne trzy miesiące po zakończeniu leczenia można korzystać z bezpłatnych konsultacji on-line.
Minimalny czas pobytu dla terapii ajurwedyjskiej to 7 dni. Wskazane długości trwania terapii to 7, 14 i 21 dni. Na życzenie gości plan terapii może ulec modyfikacji po ustaleniu szczegółów z lekarzem.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma, odmładzanie, spowalnianie starzenia, odchudzanie, regeneracja, masaże relaksacyjne, zabiegi upiększające i relaksujące.

-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi: reumatyzm, artretyzm, zapalenie stawów, bóle kręgosłupa (zwłaszcza odcinka krzyżowego), migreny.

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- wstępna konsultacja z lekarzem
- zalecone zabiegi (zazwyczaj 90 minut dziennie)
- codzienne sesje jogi i medytacji
- konsultacje online przez 3 miesiące po opuszczeniu ośrodka
- transfer z / na lotnisko w Trivandrum

Sezony cenowe:
niski: kwiecień - wrzesień
wysoki: październik - marzec

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko