Indimasi Ayurveda & Yoga Village

tylko Ajurweda
najtańsze 2 tygodnie: do 6 000 PLN
położenie: w głębi lądu
najbliższe lotnisko: Trivandrum


 

Chociaż ośrodek Indimasi Ayurveda & Yoga Village leży na terenie aglomeracji miejskiej Trivandrum, okolica jest sielska i rustykalna. Otoczony zielonymi porośniętymi tropikalnym lasem wzgórzami, jest idealnym miejscem na głęboki relaks i ajurwedę. Teren zajmuje niemal cztery hektary, co sprawia że  można poczuć się jak na wsi. W pięknym ogrodzie znajduje się duży basen, jest też przestronny słoneczny taras. Restauracja serwuje dania wegetariańskie, skomponowane według wskazań jogi i z wykorzystaniem lokalnych organicznych produktów. Ośrodek prowadzi kończące się certyfikatami kursy jogi i kalaripayattu.

Spędzanie czasu wolnego
W czasie wolnym od zabiegów, jogi i medytacji można korzystać z basenu, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i organizowanych przez ośrodek kursach oraz zwiedzać stolicę stanu – Trivandrum.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Pokoje jakimi dysponuje ośrodek noszą wdzięczne nazwy roślin i kwiatów: Jasmine, Lavender i Tulsi.  Różnią się od siebie głównie powierzchnią mieszkalną. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, mają łazienkę, telewizor, czajnik. W pokojach Jasmine i Tulsi dostępne są materace ortopedyczne. Dwa sąsiadujące pokoje typu Lavender można połączyć w pokój rodzinny.  Jest to również pokój z widokiem na dolinę.
Indimasi oferuje 32 pokoje rozmieszczone w 4 budynkach, gdzie zajmuja parter i piętro. Pokoje na piętrze mają balkony.
 

-AJURWEDA-

Głównym diagnostykiem i lekarzem ośrodka jest guru Śri Yogi Shivan, doświadczony praktyk medycyny siddha i Ajurwedy oraz mistrz kundalini i siddha jogi. Misją ośrodka jest leczenie nie tylko poprzez zabiegi, lecz także wykorzystanie jogi terapeutycznej, marma jogi i pranajamy. Szczególną wagę przykłada się do diety i wykorzystywanych produktów. Zabiegami i masażami zajmuje się zespół doświadczonych terapeutów.
Dla uzyskania najlepszych wyników terapeutycznych, w Indimasi Ajurwedę łączy sie z innymi dziedzinami medycyny, zarówno tradycyjnej jak i zachodzniej.
W dobrze wyposażonym pokoju do rehabilitacji ruchowej pacjencji mogą szybko dojśc do zdrowia.
Zespół lekarzy i terapeutów w Indimasi ma ambicje, żeby zajmowac sie fłównie poważnymi przypadkami.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma, masaże rewitalizujące i przywracające wewnętrzną harmonię.

-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi: choroby cywilizacyjne: artretyzm, otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, dolegliwości kardiologiczne i choroby serca; stany poudarowe, depresja, OJAS - specjalna terapia poprawiająca męską witalność, wzmacnianie stanu zdrowia pacjentów onkologicznych po operacjach, chemterapii, radioterapii.
Specjalizacją medyczną Indimasi jest leczenie bólu, głównie o podłożu neurologicznym.

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie zalecone przez lekarza
- konsultacje lekarskie przed wszystkimi zabiegami
- zalecone zabiegi
- codzienne sesje jogi (rano i wieczorem)
- codzienne medytacje (wieczorem)
- zajęcia z kalaripayattu (pochodząca z Kerali sztuka walki)
- transfer z / na lotnisko w Trivandrum

Sezony cenowe:
Taka sama cena przez cały rok.

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko