Kadappuram Beach Resort

Domek mieszkalny w Kadappuram Zieleń w Kadappuram Przed domkiem w Kadappuram Wnętrze domku w Kadappuram Mostek nad laguną Kadappuram Restauracja w Kadappuram Plaża Nattika przy Kadappuram Recepcja w Kadappuram Hamak przy palży w Kadappuram Sala do ćwiczeń jogi w Kadappuram Pokój zabiegowy w Kadappuram Zielone otoczenie domków w Kadappuram Przy plaży Kadappuram
tylko Ajurweda
najtańsze 2 tygodnie: do 6 000 PLN
położenie: nad morzem
najbliższe lotnisko: Kochi


 

Ośrodek Kadappuram jest przepięknie położony w rozległym gaju palmowym sięgającym niewielkiej laguny. Obok płynie rzeka, z którą łączą się strumyki i małe stawy. Okolica obfituje w ptactwo, można spotkać między innymi barwne zimorodki i dostojne kormorany. Bungalowy elegancko wkomponowane w krajobraz dają poczucie spokoju i prywatności, a do cichej i niemal bezludnej plaży jest dosłownie kilka minut spacerem. Kadappuram to ekologiczna rajska wioska pozyskująca energię z paneli słonecznych i dbająca o utylizację odpadów. Jest tu czysto i cicho. Goście mają do dyspozycji leżaki i hamaki i parasole plażowe, rozległy teren zachęca do spacerów, a restauracja serwuje pyszną lokalną kuchnię w wersji wegetariańskiej. Na terenie całego ośrodka obowiązuje zakaz palenia i picia alkoholu.
W ośrodku można porozumieć się nie tylko po angielsku, ale i po niemiecku.
Bezpłatne WiFi jest dostępne na terenach wspólnych (recepcja, restauracja).
Spędzanie czasu wolnego
Oczywiście plaża. Morze jest w tym miejscu czyste, płytkie i bezpieczne. Zachęca do pływania. Można też jeździć rowerami, wędkować, uprawiać sporty – siatkówkę lub badminton. W okolicy jest wiele atrakcji turystycznych, można więc udać się na wycieczkę, choćby do Guruvayoor  - sanktuarium słoni. Można też zwiedzać pobliskie miasta z ich zabytkami i świątyniami, albo podziwiać góry, wodospady i zieloną dżunglę. Wszystko to oczywiście za zgodą lekarza. Na miejscu w ośrodku odbywają się pokazy kulturalne i tradyjnej sztuki walki kalaripayattu.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Ośrodek dysponuje 12 bungalowami  zbudowanymi  w tradycyjnym stylu z wykorzystaniem ekologicznych  materiałów. W każdym domku znajdują się dwa obszerne pokoje, każdy domek posiada przestronną werandę z kompletem wyplatanych mebli. Wszystkie pokoje mają ten sam standard. Wyposażenie każdego pokoju to łóżko z moskitierą, szafa, biurko i krzesła oraz wiatrak podsufitowy. Nie ma telewizorów. Pokoje mają oczywiście łazienki. Nie mają natomiast klimatyzacji, gdyż ich konstrukcja zapewnia przewiewność.

-AJURWEDA-

Główny lekarz ośrodka jest doktorem nauk medycznych. W ośrodku pracuje pięciu lekarzy i zespół wykwalifikowanych terapeutów. Ośrodek posiada rządowy certyfikat Green Leaf. Leki i oleje terapeutyczne wytwarza się na miejscu pod nadzorem lekarza.
Kadappuram przyjmuje gości na pobyty minimum dwutygodniowe.

 

 

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma, zabiegi rewitalizacyjne, relaksacyjne, odchudzające, odmładzające.

-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi: otyłość, depresja, przemęczenie, choroby cywilizacyjne.
 

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- wstępna konsultacja z lekarzem
- zalecone zabiegi
- codzienne sesje jogi i medytacji
- transfer z / na lotnisko w Kochi

Sezony cenowe:
niski: kwiecień - wrzesień
wysoki: październik - marzec
 

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko