Keraleeyam Boutique Lakeside Ayurveda

Ajurweda w Indiach - Keraleeyam Ajurweda w Indiach - Keraleeyam Ajurweda w Indiach - Keraleeyam Ajurweda w Indiach - Keraleeyam Ajurweda w Indiach - Keraleeyam Ajurweda w Indiach - Keraleeyam Ajurweda w Indiach - Keraleeyam Ajurweda w Indiach - Keraleeyam Ajurweda w Indiach - Keraleeyam Ajurweda w Indiach - Keraleeyam Ajurweda w Indiach - Keraleeyam
Ajurweda i wypoczynek
położenie: nad rzeką lub jeziorem
najbliższe lotnisko: Kochi


 

Firma SD Pharmacy Ayurveda, do której należy ośrodek Keraleeyam, została założona w 1939 roku przez Kuttana Vaidyaraya i Keshavana Vaidyara, wybitnych znawców i praktyków ajurwedy. Od tamtej pory nieprzerwanie SD Pharmacy Ayurveda wytwarza najwyższej jakości leki, a ośrodek Keraleeyam z powodzeniem zajmuje się pacjentami. Ośrodek jest przepięknie położony, tuż nad jeziorem i wśród zielonych rozlewisk. Nie jest to z pewnością miejsce dla osób poszukujących luksusu, ale zapewnia swoim gościom komfort wystarczający do wspaniałego odpoczynku i gwarantuje profesjonalne usługi medyczno-terapeutyczne.

Restauracja serwuje dania kuchni keralskiej, również niewegetariańskie. Można spróbować ryb i krewetek odławianych w pobliskim jeziorze. Jednak dietę wyznacza lekarz i to on decyduje o doborze potraw. Podczas poważnej terapii ajurwedyjskiej obowiązuje zwykle dieta wegetariańska. Ośrodek jest dobrym miejscem na wypoczynek rodzinny połączony z zabiegami ajurwedy.

Spędzanie czasu wolnego
O ile lekarz wyrazi zgodę i pozwoli na to kondycja pacjenta, można wybrać się w rejs łodzią po jeziorze lub rozlewiskach, odwiedzić okoliczne świątynie, m.in. świątynię węży Mannarasala, wybrać się na plażę w Allepey, pojeździć na słoniu lub skorzystać z porady astrologa. Jeśli tylko znajdzie się wolny czas, atrakcji na pewno nie zabraknie. Ośrodek organizuje dla swoich gości krótkie wypady w wybrane miejsca, na przykład zwiedzanie Allepey lub wytwórni leków ajurwedyjskich.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Ośrodek dysponuje 8 uroczymi domkami i dodatkowo dwoma pokojami z klimatyzacją. Pokoje w domkach są przestronne i przewiewne, łóżka wyposażone w moskitierę, w każdym pokoju znajduje się biurko. Oczywiście, każdy pokój dysponuje również własną łazienką.


-AJURWEDA-

Ośrodek kierowany jest przez doświadczoną lekarkę dr Sreedevi. Zatrudnia również sześcioro terapeutów, trzech mężczyzn i trzy kobiety. W Keraleeyam jest 5 pokoi zabiegowych z łazienkami i komorami parowymi.
Rekomendowany minimalny czas pobytu to 7 dni, a zalecany: 14, 21, 28 dni.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma, terapie odtruwające, regenerujące, spowalniające procesy starzenia, pielęgnacja skóry: zabiegi ujędrniające, wygładzające, odżywiające.

-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi: artretyzm, dna moczanowa, spondyloza, spondyloza szyjna, osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, bóle mięśniowo-stawowe i kostne, otyłość.

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- codzienne konsultacje z lekarzem
- zalecone zabiegi (w zależności od terapii 1- 2 godziny dziennie)
- lekarstwa zażywane podczas pobytu w ośrodku (dla wybranych terapii)
- transfer z / na lotnisko w Kochi

JOGA jest dodatkowo płatna - 10 EUR od osoby za godzinną sesję

Sezony cenowe:
Taka sama cena przez cały rok.

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko