Swaasthya Ayurveda Village

Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village Swaasthya Ayurveda Village
tylko Ajurweda
najtańsze 2 tygodnie: do 6 000 PLN
położenie: w głębi lądu
najbliższe lotnisko: Kannur


 

logo Swaasthya

Ośrodek Swaasthya Ayurveda położony jest w przyjemnym, spokojnym i wolnym od zanieczyszczeń powietrza miejscu, w pobliżu plantacji kawy. Jest to typowy ośrodek o charakterze terapeutycznym, przeznaczony dla osób pragnących zadbać o swoje zdrowie i nie oczekujących ani luksusów, ani szczególnych atrakcji turystycznych. Swaasthya to miejsce gdzie dba się nie tylko o ciało, ale i o duchowość, dlatego na terenie ośrodka należy przestrzegać zasad, które mogą wydać się nieco surowe. Oczywiście nie wolno spożywać mięsa i alkoholu oraz palić papierosów. Należy również dbać o odpowiedni ubiór – szorty, odsłonięte ramiona, podkoszulki bez rękawów itp. nie wchodzą w grę. W pokojach terapeutycznych, miejscach wspólnych i tych przeznaczonych do jogi i medytacji obuwie pozostawiamy na zewnątrz. Korzystanie z Internetu, radia, komputera i telefonu należy ograniczyć do niezbędnego minimum.

Leki w ośrodku przygotowywane są ręcznie z roślin i ziół uprawianych we własnym ogrodzie lub pochodzących z najbliższej okolicy. Swaasthya dba o jakość medykamentów i dostosowuje je do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Spędzanie wolnego czasu

Czas wolny od zabiegów spędzamy uczestnicząc w zajęciach z jogi, medytacji i na spacerach. Można skorzystać z konsultacji astrologicznej indyjskiego systemu astrologii wedyjskiej Jyotish. Ośrodek organizuje również wykłady i pogadanki z zakresu ajurwedy, wedanty i kultury indyjskiej. Do dyspozycji gości jest niewielka biblioteka. Ponieważ Swaasthya można porównać bardziej do szpitala sanatoryjnego niż do spa, inne aktywności nie są zalecane.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Ośrodek dysponuje ośmioma pokojami. Nie są one luksusowe, raczej surowe i skromne, ale czyste i wystarczające, by w nich wypoczywać i spędzać czas pomiędzy zabiegami. W pokojach nie ma klimatyzacji – nie sprzyja ona bowiem ajurwedyjskim zabiegom. Są wiatraki podsufitowe. Każdy pokój posiada własną łazienkę.


-AJURWEDA-

Swaasthya Ayurveda Village traktuje bardzo poważnie swoją misję, a terapie ajurwedyjskie są prowadzone zgodnie z tradycją i klasycznymi zasadami ajurwedy. Najważniejszym celem zespołu lekarzy i terapeutów jest zdrowie pacjenta, a zdrowie to rozumiane jest jako stan równowagi ciała i ducha. Głównym lekarzem ośrodka jest doktor Subramanya Rao, który przeprowadza zwykle wstępną konsultację i diagnozę. Na zakończenie pobytu lekarze opracowują dla pacjenta indywidualny program zdrowotny na kolejne 3-6 miesięcy. Podstawową terapią w Swaasthya jest Panchakarma, a minimalny czas pobytu niezbędny do przeprowadzenia tej terapii to 14 dni. Najkorzystniej jest wybrać pobyt 21 dniowy.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma, terapie rewitalizujące, odmładzające, odtruwające, regeneracja i rehabilitacja po urazach i chemoterapii, odchudzanie, terapia przygotowująca organizm do ciąży

-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi: depresja, cukrzyca, choroby serca, nerwica, łuszczyca, hemiplegia, artretyzm, astma, nadciśnienie, zapalenie wątroby, bezsenność, choroby układu pokarmowego i inne.
 

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- wstępna konsultacja z lekarzem
- zalecone zabiegi
- codzienne sesje jogi
- lekarstwa zażywane podczas pobytu w ośrodku
- transfer z / na lotnisko w Kannur

Sezony cenowe:
Taka sama cena przez cały rok.

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko