Siddhalepa Ayurveda Health Resort

Widok ośrodka Lobby w Siddhalepa Plaża przy Siddhalepa Basen w Siddhalepa Pokój z balkonem w Siddhalepa Bungalow w Siddhalepa Pokój deluxe w Siddhalepa Restauracja w Siddhalepa Centrum Ajurwedy w Siddhalepa Zabiegi w Siddhalepa
tylko Ajurweda
2 tygodnie: 8 000 - 10 000 PLN
nad morzem
najbliższe lotnisko: Colombo


 

Wielokrotnie uhonorowany państwowymi certyfikatami i nagrodami Siddhalepa Ayurveda Health Resort łączy walory nadmorskiego uzdrowiska i ajurwedyjskiego ośrodka terapeutycznego. Położony z dala od miejskiego zgiełku,  w miejscowości  Wadduwa,  otoczony zielenią łąk i lasów przylega bezpośrednio do plaży i błękitnych wód Oceanu Indyjskiego.  Tuż przy plaży znajduje się otwarta i zadaszona restauracja. Przy posiłkach obecny jest lekarz, który doradza, co wolno nam wybrać z przebogatego bufetu, a czego powinniśmy unikać, zgodnie z danym typem organizmu. Ośrodek posiada duży basen zasilany wodami z pobliskiego wodospadu. Zarówno pod względem położenia, jak i profesjonalnej opieki medycznej jest to idealne miejsce dla każdego, kto pragnie poddać się tradycyjnej terapii, a przy okazji wypocząć w pięknym i spokojnym miejscu.
Spędzanie czasu wolnego
Oprócz plażowania i pływania w morzu oraz basenie lub pławienia się w jacuzzi,  w wolnym czasie można pograć w siatkówkę, w rzutki i w tenisa stołowego. W pobliżu znajdują się sklepy, a na miejscu sklep z pamiątkami, sklep jubilerski i kawiarenka internetowa. Dwa razy dziennie odbywają się godzinne sesje jogi, a w niedzielę sesja medytacyjna. Jeśli nie obowiązuje nas ścisły reżim dietetyczny, możemy skorzystać z uroków baru przy basenie serwującego wyłącznie lekkie alkohole. Można również wybrać się do pobliskiego miasta Kalutara lub na wycieczkę krajoznawczą po przepięknej okolicy. Sposób spędzania wolnego czasu powinien być uzgodniony z lekarzem, ponieważ podczas niektórych terapii pewne aktywności nie są dozwolone.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Ośrodek dysponuje 50 pokojami mieszczącymi się w bungalowach lub budynkach dwu i trzykondygnacyjnych. Są cztery kategorie pokoi:

Superior Terrace (12 pokoi) – pokój o powierzchni ok. 42 m² z tarasem i łazienką wyposażoną w wannę i prysznic.

Superior Balcony (14 pokoi) – pokój z takim samym wyposażeniem i metrażem, na piętrze, z dużym balkonem.

Superior Deluxe (18 pokoi)  – duży pokój (49 m²), bliżej plaży,  z przestronną łazienką, często z widokiem na morze. Wyposażenie podobne jak w pozostałych pokojach.

Deluxe Suite (6 pokoi) – apartament o powierzchni  65 m² z wydzieloną częścią dzienną, jadalną i terapeutyczną (stół do masażu) oraz z dużym tarasem lub balkonem. 

W pokoju każdej kategorii znajdują się: telewizor i DVD, klimatyzacja, wiatrak podsufitowy, mini bar, sejf, czajnik, suszarka, telefon.

Bezpłatne WiFi dostępne jest w lobby i kawiarence internetowej.


-AJURWEDA-

W ośrodku pracuje pięciu lekarzy i dwadzieścioro terapeutów. Zabiegi wykonywane są w trzydziestu pokojach terapeutycznych, niektóre z nich wyposażone są w urządzenia do kąpieli parowej. Ośrodek zapewnia szlafroki i jednorazową bieliznę. Minimalny czas trwania zabiegów to 2,5 godziny dziennie, najczęściej w dwóch sesjach. Konsultacje z lekarzem odbywają się codziennie.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma, odmładzające, relaksujące, upiększające, zwiększające odporność, rewitalizujące, odchudzające
-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi: nadwaga, choroby skóry, lumbago, choroby stawów, nerwice
 

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie, sok owocowy do sniadania
- konsultacje z lekarzem Ajurwedy
- zalecone zabiegi - 2,5 godziny dziennie
- 2 razy godzinne sesje jogi 6 dni w tygodniu
- raz w tygodniu sesja medytacyjna
- wizyta w ajurwedyjskiej manufakturze
- raz w tygodniu wykład o Ajurwedzie
- raz w tygodniu lekcja gotowania ajurwedyjskiego
- zestaw produktów ajurwedyjskich na koniec pobytu
- transfer z / na lotnisko w Colombo

Sezony cenowe:
niski: maj - październik
wysoki: kwiecień
najwyższy: listopad - marzec

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko