Mekosha

Mekosha Mekosha Mekosha Mekosha Mekosha Mekosha Mekosha Mekosha Mekosha Mekosha Mekosha Mekosha
Ajurweda i wypoczynek
najtańsze 2 tygodnie: do 8 000 PLN
położenie: nad morzem
najbliższe lotnisko: Trivandrum


 

Ośrodek Mekosha leży wśród bambusowych gajów, palm, bananowców i zielonych zarośli keralskich rozlewisk (Backwaters). Choć niedaleko stąd do wielkiego miasta, można odnieść wrażenie, że znajdujemy się w sercu tropikalnego lasu przeciętego leniwymi wodami rzeki  Attingal Aaru, która zaledwie kilka kilometrów dalej znajduje ujście w Morzu Arabskim. Ośrodek zapewnia komfort i odrobinę luksusu wszystkim, którzy szukają zarówno wypoczynku na łonie przyrody jak i profesjonalnych zabiegów ajurwedyjskich. Standard oferowany przez Mekoshę porównywany jest z luksusem pięciogwiazdkowych hoteli, ale w odróżnieniu od nich, Mekosha jest miejscem kameralnym przyjmującym maksymalnie 22 osoby jednocześnie. Restauracja serwuje dania oparte na założeniach ajurwedy, nie jest jednak ściśle wegetariańska.
Spędzanie czasu wolnego
Mekosha to miejsce relaksu i ucieczki od pośpiechu codzienności. Pomiędzy zabiegami można wypoczywać na balkonie, czytać książki, korzystać z basenu, wybrać się na relaksujący rejs po rzece, albo pojechać na wycieczkę do Trivandrum. Gdy terapia ma charakter regeneracyjny, można zrobić całodniowy wypad na piękną piaszczystą plażę w nadmorskiej Varkali  (około 20 minut jazdy). Ośrodek organizuje również cotygodniowe wycieczki do miejscowych atrakcji turystycznych: świątyni Padmanabhan Swamy, muzeum Kuthira Mallika, fortu Chitra i galerii sztuki. Konsjerż chętnie pomoże w realizacji indywidualnego planu pobytu i zwiedzania, dostosowując go do planu terapeutycznego.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Mekosha dysponuje jedenastoma przestronnymi apartamentami o powierzchni ponad 55 m². Każdy z nich posiada własny pokój zabiegowy z łóżkiem do masażu, dzięki czemu wiele zabiegów może odbywać się na miejscu, bez potrzeby opuszczania apartamentu. Każdy pokój posiada balkon wychodzący na basen lub rzekę oraz wydzieloną przestrzeń do ćwiczeń jogi i medytacji. Apartamenty są klimatyzowane, na miejscu można przygotować sobie kawę lub herbatę, jest też mini biblioteka z kilkunastoma pozycjami z dziedziny duchowości, jogi i ajurwedy. Brak telewizora i telefonu jest celowy – żeby dobrze wypocząć, musimy odciąć się od zbędnych bodźców.  Odstępstwem na rzecz rozrywki są głośniki bluetooth, a WiFi jest dostępne w miejscach wspólnych takich jak lobby i recepcja ośrodka. Wszystkie pokoje mają ten sam standard i jednakowe wyposażenie.


-AJURWEDA-

Głównym lekarzem w Mekosha jest doktor Maneesh, autorytet w dziedzinie klasycznej ajurwedy. To on konsultuje pacjentów i opracowuje dla nich indywidualny program terapii oraz dietę. Większość zabiegów odbywa się w apartamentach gości, a niektóre, bardziej skomplikowane lub wymagające użycia dużych ilości oleju, są wykonywane w pokojach zabiegowych. Ośrodek oferuje kilka specjalistycznych pakietów, można też wybrać terapię indywidualną.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma, terapie odchudzające, regenerujące, rewitalizujące i odmładzające
-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi: choroby stawów, skóry, układu oddechowego, choroby cywilizacyjne, specjalne pakiety dla osób po chemioterapii
 

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w luksusowym pokoju – spasuite
- konsultacje lekarskie
- codziennie 1 lub 2 zabiegi terapeutyczne (60-90 min) zgodnie z zaleceniami lekarza
- 3 posiłki dziennie przygotowane w oparciu o zasady kuchni ajurwedyjskiej
- codziennie napoje ziołowe
- oczyszczające zabiegi ajurwedyjskie
- sesje jogi i medytacji
- raz w tygodniu lekcja ajurwedyjskiego gotowania
- spacer przyrodniczy z instruktorem jogi
- wizyta w lokalnej świątyni
- raz w tygodniu wycieczka krajoznawcza

Sezony cenowe:
niski: kwiecień - wrzesień
wysoki: październik - marzec

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko