Nagarjuna Ayurvedic Centre

Nagarjuna-recepcja Nagarjuna-executive-block Nagarjuna Nagarjuna-classic-room Nagarjuna-executive-room Nagarjuna-canteen nagarjuna-treatment Nagarjuna-treatment
tylko Ajurweda
najtańsze 2 tygodnie: do 6 000 PLN
położenie: nad rzeką lub jeziorem
najbliższe lotnisko: Kochi


 

Nagarjuna Ayurvedic Centre, położony nad rzeką Periyar, pozwala zaznać uroków keralskiej wioski. Wille i budynki mieszkalne zostały harmonijnie wkomponowane w otaczającą przyrodę. Pomimo tego, że nie jest to idealnie ciche miejsce ze względu na względną bliskość lotniska, klienci chętnie tu wracają. Najlepszą rekomendacją dla kliniki jest fakt, że 80% klientów to osoby zachęcone przez znajomych lub powracające tu dla podtrzymania uzyskanych efektów.

Dumą ośrodka jest techniczna doskonałość wykonywanych zabiegów – ważny jest każdy ruch i siła nacisku podczas masaży. Ta niebywała precyzja i zdyscyplinowanie terapeutów wynika to być może z faktu, że zanim powstała klinika, firma była przez lata producentem leków ajurwedyjskich.

W ośrodku obowiązuje wegetariańska dieta, dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta zależnie od jego konstytucji psycho-fizycznej (dosha).

Dodatkowe udogodnienia: Na miejscu znajduje się restauracja, ogród z roślinami leczniczymi i biblioteka. Wi-fi dostępnie na terenie całego ośrodka.

Spędzanie czasu wolnego
Goście mogą praktykować medytację i jogę (5 dni w tygodniu), jak też uczestniczyć w zajęciach dotyczących ajurwedy, indyjskiej duchowości i kultury. Dla chętnych szkoła gotowania zgodnie z zaleceniami ajurwedy. Ośrodek proponuje wycieczki do pobliskich atrakcji turystycznych, w tym rejs po rozlewiskach.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Do wyboru gości pobyt w willach lub pokojach w budynkach mieszkalnych. Pokoje są przestronne i klimatyzowane.

Dostępnych jest 5 kategorii pokoi.

 

-AJURWEDA-

Na terenie kliniki znajduje się 17 pokoi zabiegowych. Klinika zatrudnia 14 lekarzy, z czego część to rezydenci, którzy są zawsze dostępni na miejscu. Istnieje możliwość konsultacji z lekarzem alopatycznym, z którym klinika współpracuje.

 

 

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu dolegliwości kręgosłupa i układu kostnego. Wykonywany jest tu zabieg marma kalari wywodzący się z kalaripayattu, najstarszej sztuki walki na świecie. Sztuki masażu kalari terapeuci uczą się w sposób tradycyjny, od mistrza zwanego gurukkal. Jest on niezwykle efektywny w schorzeniach układu szkieletowego i neurologicznych.

Innym dowodem niebywałej sprawności terapeutów jest masaż synchroniczny wykonywany przez 3 terapeutów jednocześnie, który jest zabiegiem bardzo trudnym technicznie.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma: oczyszczanie, odmładzanie, uwolnienie od stresu i ogólna rewitalizacja (8, 15, 21 i 28 dni)

-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi:
choroby kręgosłupa i układu kostnego: zwyrodnienie kręgów szyjnych i lędźwiowych, choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów; stan zapalny torebki stawu ramienno-łopatkowego (zamrożony bark);
schorzenia neurologiczne, w tym paraliż i porażenie poprzeczne; rehabilitacja po wylewie;
inne dolegliwości: choroby skóry, otyłość, choroby zatok, migreny, choroby górnych dróg oddechowych
 

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie (pokoje z klimatyzacją)
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- zalecone zabiegi
- sesje jogi (5 dni w tygodniu)
- konsultacje lekarskie
- lekarstwa zażywane podczas pobytu w ośrodku
- transfer z lotniska w Kochi

Sezony cenowe:
Taka sama cena przez cały rok.

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko