Krishnatheeram

ośrodek Krishnatheeram ośrodek Krishnatheeram ośrodek Krishnatheeram ośrodek Krishnatheeram ośrodek Krishnatheeram ośrodek Krishnatheeram ośrodek Krishnatheeram
Ajurweda i wypoczynek
najtańsze 2 tygodnie: do 6 000 PLN
położenie: nad morzem
najbliższe lotnisko: Trivandrum


 

logo Krishnatheeram

Ośrodek Krishnatheeram leży na klifie spadającym ku Morzu Arabskiemu. Czerwone laterytowe klify, występujące jedynie w tej części wybrzeża, obfitują w naturalne źródła minerale i dostarczają przepięknych widoków na morze i spektakularne zachody słońca. Zbudowane w tradycyjnym stylu domki kryją się pośród pachnących wonnymi ziołami ogrodów i palm kokosowych. Ośrodek posiada nieduży basen, położony po środku wypielęgnowanego trawnika. W Krishnatheeram znajduje się również obszerna zadaszona sala do jogi na wolnym powietrzu oraz restauracja z widokiem na plażę.

Ośrodek składa się z dwóch części: w jednej znajduje się basen, restauracja, sala do jogi i część pokoi, w drugiej gabinet lekarski, pokoje zabiegowe i 10 pokoi przeznaczonych wyłącznie dla gości ajurwedy. Obie części ośrodka przedziela droga.

Spędzanie czasu wolnego
Oprócz plażowania, wypoczynku przy basenie i spacerów, goście ośrodka mogą skorzystać z krótkich wypadów w okolice. Rejsy po Rozlewiskach, mini trekkingi wśród dziewiczej przyrody, zwiedzanie świątyń, wizyta w Centrum Eko-Turystyki, zwiedzanie portugalskiego fortu Anjengo czy odwiedziny w centrum opieki nad słoniami to tylko niektóre z licznych możliwości przyjemnego spędzenia czasu. Należy jednak pamiętać, że na wszelkiego rodzaju wycieczki, zwłaszcza te wymagające wysiłku fizycznego, zgodę musi wyrazić lekarz prowadzący.
 

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Ośrodek posiada pokoje z łazienkami, w których klimatyzacja i telewizja są dostępne na życzenie. Wszystkie pokoje posiadają podobne umeblowanie i wyposażenie (łózko, szafa, biurko). Dla pacjentów ajurwedy przeznaczone są pokoje Sisiram - wychodzące na ogród zielny, położone w części ajurwedyjskiej (Ayurveda Block), po drugiej stronie drogi. Można oczywiście wybrać pokój spośród innych kategorii, np. pokój z widokiem na morze, ale ta opcja jest droższa od opcji wyłącznie ajurwedyjskiej.

Pozostałe pokoje, położone w części ośrodka przylegającej do wybrzeża:

Pokoje Grishman – wychodzące na morze, w drewnianych domkach z dachami pokrytymi liśćmi palmowymi.

Pokoje Vasantham – wychodzące na morze lub ogród. Dodatkowe wyposażenie: lodówka

Pokoje Hemantham – wychodzące na ogród.

 

-AJURWEDA-

W ośrodku pracuje troje lekarzy, głównym lekarzem jest dr R. Rajesh specjalizujący się, między innymi, w leczeniu reumatyzmu, artretyzmu, napięcia mięśniowego, cukrzycy i otyłości. Niższy personel medyczny stanowi ośmiu profesjonalnych terapeutów.

Zabiegi odbywają się w pięciu pokojach terapeutycznych z łazienkami; dwa z nich wyposażone są w łaźnię parową.

Ośrodek posiada certyfikat rządowy Green Leaf.

 

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma, zabiegi odmładzające, rewitalizujące, relaksujące.

-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi:  artretyzm, cukrzyca, łuszczyca, zatoki, migrena, otyłość, zapalenie i ból stawów, schorzenia kręgosłupa, stres, depresja, bezpłodność, schorzenia ginekologiczne, kamica nerkowa i żółciowa.

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w pokoju z klimatyzacją
- 3 posiłki dziennie i nielimitowana woda z ziołami (posiłki wyłącznie wegetariańskie)
- konsultacje lekarskie
- zalecone zabiegi (90 minut dziennie)
- lekarstwa zażywane podczas terapii
- codzienne sesje jogi i medytacji
- jeden godzinny rejs po keralskich rozlewiskach
- analiza typu (prakriti)
- zalecenia dietetyczne po opuszczeniu ośrodka
- transfer z / na lotnisko w Trivandrum

Sezony cenowe:
niski: kwiecień - wrzesień
wysoki: październik - 15 grudnia | 15 stycznia - marzec
najwyższy: 16 grudnia - 14 stycznia

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko