Kalari Kovilakom

Kalari Kovilakom Kalari Kovilakom Kalari Kovilakom Kalari Kovilakom Kalari Kovilakom Kalari Kovilakom Kalari Kovilakom Kalari Kovilakom
tylko Ajurweda
najtańsze 2 tygodnie: powyżej 20 000 PLN
położenie: w głębi lądu
najbliższe lotnisko: Kochi


 

Położony wśród pól ryżowych i bujnej zieleni ośrodek Kalari Kovilakom mieści się w dawnym pałacu, stojącym w rozległym ogrodzie pełnym aromatycznych ziół. Pałac zbudowano w 1890 roku, a na początku dwudziestego wieku został on przekształcony w luksusowy szpital-uzdrowisko. Spokojna okolica nieopodal malowniczej wioski zapewnia pełne poczucie komfortu i umożliwia zupełne oderwanie się od wypełnionej zgiełkiem codzienności. Obok głównego budynku pałacowego znajduje się kilka innych, równie stylowych budynków mieszkalnych. Ośrodek jest idealnym miejscem dla osób przemęczonych, przeciążonych codziennym stresem, przepracowanych.

Warzywa i owoce używane do przygotowywania posiłków pochodzą z małych upraw ekologicznych prowadzonych przez lokalnych rolników, a posiłki są serwowane w półotwartej restauracji położonej nad zbiornikiem wodnym.

Wysokie ogrodzenie zapewnia dyskrecję i poczucie prywatności. 

Goście otrzymują komplety odzieży, w której mogą chodzić po terenie ośrodka, na zabiegi i zajęcia z jogi. Ponieważ ośrodek nastawiony jest na tradycyjną ajurwedę, w pokojach nie ma telewizorów ani telefonów, ograniczone jest również używanie telefonów komórkowych. Nie wolno chodzić w skórzanym obuwiu, ośrodek dostarcza obuwie tekstylne, można też chodzić boso, co jest najbardziej wskazane

Spędzanie czasu wolnego

W czasie wolnym można korzystać z dobrze wyposażonej biblioteki z literaturą dotyczącą ajurwedy, jogi, filozofii i kultury indyjskiej, tradycyjnie zaprojektowanego basenu i kąpieliska. Można też brać lekcje kalaripayattu.

Ośrodek organizuje również program kulturalny: pokazy tańca, koncerty, pokazy kalaripayattu.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Ośrodek dysponuje 18 pokojami przeznaczonymi dla maksymalnie 36 osób. Pokoje podzielone są na trzy kategorie w zależności od lokalizacji: Kalari, Kovilakom i Vengunad. Każdy pokój jest nieco inny, choć urządzony w podobnym stylu: piękne posadzki, drewno, schludna biel i lśniące antyki. Pokoje klimatyzowane, z łazienkami, wyposażone w wiatraki podsufitowe, w łazience szlafrok i suszarka.
 

-AJURWEDA-

Kalari Kovilakom posiada osobne centrum zabiegowe.

W czasie kuracji nie praktykuje się opuszczania ośrodka, a codzienna rutyna jest dość rygorystyczna. Oprócz sesji terapeutycznych (dwa razy dziennie) i konsultacji lekarskich, pacjenci biorą udział w zajęciach z jogi i medytacji. Pacjentami zajmuje się czterech lekarzy i 25 doświadczonych terapeutów. Pierwszego dnia odbywa się konsultacja diagnostyczna i wywiad medyczny. Lekarz wyznacza zabiegi i ustala dietę. Dobiera też leki i olejki do masażu.

W Kalari Kovilakom, jak we wszystkich ośrodkach tradycyjnej ajurwedy, obowiązuje całkowity zakaz spożywania mięsa, palenia tytoniu i picia alkoholu.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma (21 i 28 dni), uwolnienie od stresu (14 dni),  odchudzanie (21 i 28 dni), zapobiegające starzeniu (28 dni)
 

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- konsultacje lekarskie
- zalecone zabiegi
- codzienne sesje jogi
- lekarstwa zażywane podczas pobytu w ośrodku
- transfer z / na lotnisko w Kochi

Sezony cenowe:
Taka sama cena przez cały rok.

OPINIE O OŚRODKU

Ewa Październik 2018 4 tygodnie
lokalizacja:
wyposażenie pokoi:
czystość:
posiłki:
jakość zabiegów:
Wspaniałe miejsce i wspaniali ludzie. Zabiegi na bardzo wysokim poziomie. Jednak to nie spa ale leczenie ciała i duszy, które moze być chwilami ciężkie. Trzeba wiedzieć po co sie tam jedzie jednak warto tego doświadczyć. Drogo ale bardzo profesjonalnie. To nie turystyczna ajurweda ale prawdziwa staroindyjska filozofia która czyni cuda. Wrócę tam kiedyś jak wiele osób które tam poznałam.

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko