Soukya

Soukya Soukya Soukya Soukya Soukya Soukya Soukya Soukya Soukya - pokój deluxe Soukya - pokój deluxe Soukya - pokój deluxe Soukya - royal suite Soukya - royal suite
Ajurweda i inne
najtańsze 2 tygodnie: do 15 000 PLN
położenie: w głębi lądu
najbliższe lotnisko: Bengaluru


 

Ośrodek Soukya znajduje się niedaleko Bangalore (21 km) lecz leży na terenie 12-hektarowej farmy organicznej. Otoczony ogrodami i bujną zielenią zapewnia spokój, czyste powietrze, wiejską atmosferę i temperaturę niższą o 2-3 stopnie niż w mieście. Owoce, warzywa i zioła używane w kuchni i w terapiach uprawiane są na terenie farmy. Również mleko i jajka pochodzą od hodowanych na farmie zwierząt. Ośrodek propaguje tzw. medycynę zintegrowaną, łącząc ajurwedę ze wszystkim, co najlepsze w wielu uznanych i skutecznych dziedzinach medycyny alternatywnej, a także medycyny zachodniej. Doświadczenie lekarzy i liczne sukcesy terapeutyczne przyciągają do Soukya nie tylko „zwykłych zjadaczy chleba” ale i znane osobistości. Gośćmi Soukya były między innymi Księżna Camilla i aktorka Emma Thompson. Soukya to wspaniałe miejsce, żeby się zresetować, wypocząć i pozbyć uciążliwych dolegliwości.
Spędzanie czasu wolnego
W czasie wolnym można skorzystać z basenu lub kortu do badmintona, a w razie niepogody ze snookera, gier planszowych i biblioteki. Ogrody i piękne otoczenie zachęcają do spacerów. Ośrodek organizuje także programy kulturalne, pokazy gotowania, pogadanki na temat zdrowia i diety. Ponieważ w okolicy żyje wiele gatunków ptaków można urządzać „polowania” z aparatem fotograficznym.  Na terenie ośrodka znajduje się również kaplica. Wszelkie aktywności wymagające wysiłku fizycznego należy skonsultować z lekarzem. 

- WARUNKI ZAKWATEROWANIA -

Ośrodek dysponuje 25 pokojami w kilku różnych kategoriach:

11 pokoi Deluxe i Deluxe Special: obszerny pokój z prywatnym ogrodem o całkowitej powierzchni 85m²(powierzchnia mieszkalna + ogród). Pokoje Deluxe i Deluxe Special różnią się wyłącznie rozplanowaniem przestrzeni mieszkalnej i ogrodu.

4 pokoje Super Deluxe - 158m² powierzchni mieszkalnej i ogrodu, który otacza domek z dwóch stron. W łazience jest zarówno wanna jak i prysznic, a dodatkowy prysznic znajduje się na wolnym powietrzu. Pokój dysponuje garderobą i spiżarenką.

4 pokoje Super Deluxe Special – to aż 330m² do wyłącznego użytku gości. Pokój posiada znacznie większy, trójstronny ogród, bardziej przestronne mieszkanie, dodatkowy prysznic na powietrzu, garderobę z szafą i spiżarenkę.

6 apartamentów o powierzchni 204-483m² z dużymi prywatnymi ogrodami:

2 Suites (Deluxe & Executive) z ogrodem otaczającym domek ze wszystkich stron. Z salonu i jadalni widok na lotosową sadzawkę i ogród. Apartament posiada dodatkowy pokoik dla służby; łazienka jest przestronna i wygodna.

1 apartament Royal Suite – apartament z dużym ogrodem, przestrzenią jadalnianą, wypoczynkową, dodatkową łazienką i pokoikiem dla służby oraz niewielką kuchnią.

3 apartamenty Presidential Suite. Apartamenty Royal i Presidential różnią się nieco powierzchnią ogrodów i rozplanowaniem przestrzeni mieszkalnej.

Wszystkie pokoje urządzone są  komfortowo i ze smakiem oraz dodatkowo wyposażone w maty do jogi, sejfy elektroniczne, czajniki (zapas różnorakich herbat), przybory toaletowe.

W zależności od wybranego standardu i typu pokoju goście dysponują dodatkowo spiżarenką, garderobą, mini kuchenką lub/i pokojem dla służby. Pokoje nie posiadają klimatyzacji (ze względu na wskazania medyczne) a telewizor znajduje się we wspólnym salonie. WiFi w pokoju można mieć za dodatkową opłatą. Goście mogą skorzystać z pillow menu i bedding menu, a więc wybrać rodzaj poduszki i pościeli spośród kilku proponowanych wariantów.


-AJURWEDA-

Ośrodek prowadzi terapie medycyny zintegrowanej łącząc wiedzę ajurwedyjską z medycyną siddha i unani oraz z naturopatią, akupunkturą, homeopatią, refleksologią i medycyną zachodnią. Głównym lekarzem jest Dr. Issac Mathai, który po wnikliwej konsultacji wyznacza indywidualną terapię. Doktor Suja Isaak dba o dietetyczną stronę terapii. Zabiegami zajmuje się zespół doświadczonych terapeutów, a w razie potrzeby wzywany jest na konsultację specjalista medycyny zachodniej. Soukya posiada 44 pokoje zabiegowe z przylegającymi do nich pokojami wypoczynkowymi i łazienkami.

ośrodek oferuje TERAPIE REGENERACYJNE (wellness) i LECZNICZE (medical)

-  ZAWARTE W CENIE  -
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- konsultacje lekarskie
- zalecone zabiegi
- codzienne sesje jogi
- lekarstwa zażywane podczas pobytu w ośrodku
- transfer z / na lotnisko w Bengaluru

-- sezony cenowe --
Taka sama cena przez cały rok

 

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko