Isola di Cocco

Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco Isola di Coco
Ajurweda i wypoczynek
najtańsze 2 tygodnie: do 6 000 PLN
położenie: nad morzem
najbliższe lotnisko: Trivandrum


 

Ośrodek Isola Di Cocco leży na brzegu rzeki Poovar, w pobliżu jej ujścia do Morza Arabskiego. Isola Di Cocco ze wszystkich stron otoczona jest wodą oraz gajami palmowymi. Stąd nazwa: Kokosowa Wyspa. A jak jest woda, to musi być i plaża. Goście Isola Di Cocco mają do dyspozycji plażę publiczną oraz plażę prywatną.
Isola Di Cocco ze względu na swoje położenie  jest miejscem wyjątkowym – mnóstwo zieleni, morze, rzeka, jeziorka, rozlewiska, plaże. Niezwykłe, zapierające dech w piersiach widoki i krajobrazy tworzą magiczną aurę, podobnie jak porozrzucane pośród palm śliczne domki.
Na dodatek Isola Di Cocco zadbała, by każdy gość czuł się komfortowo: wybudowano osobną ajurwedyjską wioskę – Ayurtheeram – dla tych, którzy pragną poddać się ajurwedyjskim zabiegom i terapiom i nie chcą uczestniczyć w życiu wczasowiczów. Dzięki podziałowi na część turystyczną i „sanatoryjną”, nikt nikomu nie przeszkadza, ale też nikt nikomu nie zabrania korzystać zarówno z wypoczynku, jak i z dobrodziejstw ajurwedy. Obie części ośrodka dysponują własnymi basenami.

Oprócz zabiegów ajurwedyjskich goście mogą korzystać z codziennych sesji jogi i medytacji, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Spędzanie czasu wolnego
W czasie wolnym można popłynąć w kilkugodzinny rejs po rozlewiskach i rzece Poovar, pojechać do Trivandrum i zwiedzić stolicę stanu Kerala, jej zabytki i świątynie oraz zrobić zakupy. Można też, jeśli lekarz pozwoli, grać w siatkówkę, badmintona, jeździć na nartach wodnych, uprawiać windsurfing, wędkować na morzu, brać lekcje nurkowania.  Wieczorami, głównie w pełni sezonu, organizowane są występy i pokazy folklorystyczne i inne wydarzenia kulturalne.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Isola di Cocco posiada kilka kategorii zakwaterowania:

Classic Pavilion – eleganckie, nowoczesne pokoje z klasycznym rzeźbionym umeblowaniem, z werandami wychodzącymi na egzotyczny ogród.

Heritage Rooms – pokoje w oryginalnych tradycyjnych domkach tharavadu, pieczołowicie przeniesionych wiosek i złożonych ponownie na miejscu. Wykończone drewnem tekowym i różanym.

Suites – apartamenty z oddzielnym salonem, nowoczesną łazienką typu „open-to-sky” i obszerną werandą.

Tree House – domek zbudowany wysoko, pomiędzy kilkoma drzewami, z pięknym widokiem na morze. Do domku prowadzą zabezpieczone poręczami schodki.

Pool Villas – malutkie luksusowe wille z centralną klimatyzacją,  osobnym salonem i własnym domowym basenem.

Deluxe Rooms – obszerne, nowocześnie umeblowane pokoje z indywidualną klimatyzacją

We wszystkich pokojach są telewizory, małe lodówki i telefon.

W części wyłącznie ajurwedyjskiej – Ayurtheeram do dyspozycji gości są pokoje w nowoczesnych, piętrowych budynkach wielopokojowych i wolnostojące domki. Wszystkie pokoje są jasne i nowoczesne, z klimatyzacją, wiatrakami podsufitowymi, nowoczesnymi łazienkami. W każdym pokoju jest telewizor, lodówka i ekspres do kawy/herbaty. Goście mają do wyboru:

Ayur Deluxe – wygodny pokój z łazienką i tarasem (balkonem)

Ayur Apartament – z dodatkowym pokojem dziennym.

Pokoje na parterze mają tarasy i widok na ogród, gaje palmowe i rzekę, pokoje na piętrze – widok na morze. 

Heritage Villas – przestronne stylowe domki z otwartą łazienką i wszystkimi wygodami (telewizor, klimatyzacja, minibar)


-AJURWEDA-

Ośrodkiem kieruje dr Sankaran Nair, doświadczony lekarz i były dyrektor Państwowego College’u Ayurvedy w Trivandrum. Prawą ręką doktora Naira jest dr Kumar. Ośrodek zatrudnia wysoko wykwalifikowany personel medyczny i pomocniczy: masażystów i terapeutów obu płci. Konsultacja lekarska na początku terapii wyznacza jej kierunek, codzienne konsultacje w trakcie terapii zapewniają kontrolę lekarza nad jej przebiegiem.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Detoksykacja, odmładzanie, rewitalizacja, zabiegi relaksujące, opóźniające procesy starzenia.

-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi: Artretyzm, stany zapalne, ból, reumatyzm, nerwice, zaburzenia pamięci, bezsenność, stres, bóle głowy, hemiplegia, paraplegia i inne rodzaje porażeń.

 

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- woda ziołowa w pokoju
- codzienne konsultacje z lekarzem
- zalecone zabiegi (dwa dziennie)
- codzienne sesje jogi
- lekarstwa zażywane podczas pobytu w ośrodku
- transfer z / na lotnisko w Trivandrum

Sezony cenowe:
niski: kwiecień - październik
wysoki: listopad - marzec

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko