Nikki's Nest

Nikki's Nest Nikki's Nest Nikki's Nest Nikki's Nest Nikki's Nest Nikki's Nest Nikki's Nest Nikki's Nest Nikki's Nest
tylko Ajurweda
najtańsze 2 tygodnie: do 6 000 PLN
położenie: nad morzem
najbliższe lotnisko: Trivandrum



Nikki’s Nest to idealnie miejsce dla każdego, kto pragnie autentycznej terapii ajurwedyjskiej pośród przepięknej keralskiej przyrody. Ośrodek położony jest nad Oceanem Indyjskim przy małej prywatnej plaży, w pobliżu słynnej Chowara Beach. Domki i chaty rozmieszczone są wśród zieleni kwitnącego ogrodu, na opadającym ku morzu zboczu. Niemal z każdego miejsca rozciągają się  malownicze widoki na Wybrzeże Malabarskie i przycupniętą obok rybacką wioskę. Atmosfera spokoju i przytulności wypełnia cały kompleks, czyniąc pobyt niezapomnianym przeżyciem.

Ośrodek dysponuje basenem, a goście maja do dyspozycji leżaki i hamaki do wypoczynku przy basenie lub na plaży. W Nikki’s Nest znajdziesz dwie restauracje i piękną salę do codziennych ćwiczeń jogi. Na miejscu znajdują się również sklepik z pamiątkami, salon piękności i niewielka biblioteka. Jedna z restauracji serwuje owoce morza, ale dieta towarzysząca terapii jest ustalana przez lekarza i zwykle wegetariańska.

W sezonie ośrodek organizuje wydarzenia kulturalne – koncerty i pokazy tradycyjnego tańca .

Wszelka aktywność  fizyczna oraz możliwość odbywania wycieczek, czy kąpieli w morzu muszą być skonsultowane z lekarzem prowadzącym.  Niektóre zabiegi bywają dość wyczerpujące i wymagają odpoczynku.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Ośrodek dysponuje  47 pokojami w pięciu standardach. Każdy pokój ma własną łazienkę i taras. Część pokoi posiada klimatyzację, reszta jest nieklimatyzowana, lecz dobrze wentylowana i przewiewna.

Standard: To pokoje mieszczące się szeregowo w podłużnym bungalowie i w budynku poniżej restauracji.

Cottage: Okrągłe chaty-bliźniaki kryte strzechą z liści palmowych, otoczone są zielenią i rustykalną atmosferą.

Chalet: Domki  kryte ceramiczną dachówką, łączone w bliźniacze pary, przestronne i urocze, z widokiem na morze.

Kerala House: Tradycyjny keralski dom drewniany z widokiem na morze, idealny dla rodziny lub grupy przyjaciół. W domku znajdują się dwie sypialnie połączone drzwiami, w każdej sypialni jest oddzielna łazienka.

The Nest: Piękny drewniany dom o powierzchni ponad 80 metrów kwadratowych z widokiem na basen i na morze, położony na wzgórzu. W domku jest salon, sypialnia i dwie łazienki. 


-AJURWEDA-

 

 Certyfikaty: Green Leaf, NABH, Ayur Diamond
W ośrodku, świetnie funkcjonującym od 1996 roku,  pracuje trzech doświadczonych lekarzy i kilkunastu terapeutów – kobiet i mężczyzn. Zabiegi  przeprowadzane są w 17 pokojach zabiegowych z łazienkami, w jednym z nich dodatkowo znajduje się łaźnia parowa. Pacjenci otrzymują szlafroki oraz jednorazową bieliznę na czas zabiegu.

Sesje terapeutyczne trwają od 1 do 2 godzin dziennie. Możliwe są codzienne konsultacje z lekarzem prowadzącym.

Oleje i inne medykamenty produkowane są na własnej plantacji ze składników pozyskiwanych z własnych upraw lub kupowanych w zaufanych miejscach, co gwarantuje ich świeżość i skuteczność.

Dodatkowym wsparciem terapii są sesje jogi oraz zdrowa ajurwedyjska kuchnia dopasowana do potrzeb pacjenta.

Ośrodek oferuje terapie regeneracyjne (wellness) i lecznicze

między innymi: odmładzanie, Panchakarma, wzmacnianie odporności,
a także choroba Parkinsona, łuszczyca, fibromylaga, stwardnienie rozsiane, otyłość, choroby kręgosłupa

-ZAWARTE W CENIE-
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- konsultacje z lekarzem
- zalecone zabiegi
- joga i medytacje
- lekarstwa zażywane podczas pobytu w ośrodku
- transfer z / na lotnisko w Trivandrum

-Sezony cenowe-
niski: maj - wrzesień
wysoki: kwiecień | październik
najwyższy: listopad - marzec

 

OPINIE O OŚRODKU

Katarzyna Listopad 2023 4 tygodnie
lokalizacja:
wyposażenie pokoi:
czystość:
posiłki:
jakość zabiegów:
Spędziłąm w tym wspaniałym resorcie trzy i pół tygodnia. Miejsce jest piękne. Do niekwestionowanych zalet należy: umiejscowienie, nad samym oceanem; wspaniałe posiłki; niezwykle przyjazny i pomocny personel; cudowne masaże i zabiegi. Generalnie byłam zachwycona całokształtem. Atmosfera była familijna, a towarzystwo międzynarodowe.
Do słabych stron należy wspomnieć o pewnych niedogodnościach: Nikki's Nest jest położony nad samym oceanem, a w tym miejscu jest on bardzo groźny. Nie ma mowy o kąpielach w oceanie, ze względu na potężne fale, które również są przyczyną hałasu w nocy. Ośrodek jest tuż obok świątyni hinduskiej, która jest mocno oblegana przez pielgrzymów. Dzwonią dzwonki świątynne, trąbią, hałasują. W niektórych częściach resortu jest to mniej uciążliwe, w innej bardziej.
Generalnie pobyt oceniam doskonale. Jednak pomimo, że przyjechałam na panchakarmę, był to rodzaj wellness. Zdrowy, przyjemny i fantastyczny pod każdym względem, jednak nie była to panchakarma.

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko