Meiveda Ayurveda Beach Resort

Ajurweda i wypoczynek
najtańsze 2 tygodnie: do 6 000 PLN
położenie: nad morzem
najbliższe lotnisko: Kozhikode (Calicut)

 

Meiveda Ayurveda Beach Resort znajduje się w niewielkiej miejscowości Chavakkadu, tuż przy pięknej piaszczystej plaży Pappali. Meiveda leży nieco na uboczu, z dala od dużych ośrodków miejskich, na terenach rolniczych, bogatych w zieleń, tlen i spokój. Piękne, zaprojektowane w tradycyjnym keralskim stylu niewielkie wille, zbudowano wśród palm kokosowych i ogrodowej zieleni na obszarze 1,5 hektara. Do plaży jest dosłownie kilka kroków spacerkiem, widoki dają ukojenie oczom i nerwom. Sielskość i spokój zapewniają dobry, efektywny wypoczynek.

Ośrodek Meiveda Ayurveda Beach Resort słynie z rzetelnego podejścia do Ajurwedy, więc oprócz wypoczynku można tu zyskać coś jeszcze – odnowę biologiczną, poprawę stanu zdrowia, odzyskanie równowagi zdrowotnej organizmu. Dla gości organizowane są codzienne sesje jogi i medytacji, które odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów. Niewielka i przytulna półotwarta restauracja serwuje posiłki wegetariańskie przygotowane z lokalnych organicznych warzyw i owoców, dostosowane do zaleceń dietetycznych. Dla gości, którzy nie muszą przestrzegać diety serwowane są dania z ryb. Na miejscu można wymienić pieniądze i skorzystać z usług pralniczych. W czynnej 24h recepcji jest bezpłatne WiFi, podobnie jak w restauracji. Przed ośrodkiem znajduje się parking, jest też podjazd dla wózków inwalidzkich.
Goście mają do dyspozycji leżaki i parasole plażowe oraz krzesła ogrodowe na tarasach i balkonach. Oprócz plażowania można spędzić czas wybierając się na wycieczkę do świątyni  Guruvayoor i do Sanktuarium Słoni; w okolicy znajdują się malownicze wodospady  Vazhachal i  Athirappilly. Można również wybrać się na rejs po Rozlewiskach.

Ośrodek organizuje także spotkania z muzyką i tańcem południowych Indii.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Meiveda Ayurveda Beach Resort dysponuje 20 dwuosobowymi pokojami wychodzącymi na ogród lub morze. Pokoje są przestronne i każdy z nich posiada  balkon, taras lub ganek. Oczywiście w każdym pokoju znajduje się łazienka. W każdym pokoju jest wiatrak sufitowy, w części jest klimatyzacja.  Na wyposażeniu poki znajduje się moskitiera nad łóżkiem, parasole i maty do jogi.

Część pokoi jest wyposażonych w klimatyzację.

Cottages: domki-bliźniaki mieszczące po dwa dwuosobowe pokoje z łazienkami i tarasami.  (powierzchnia mieszkalna 32m² + 9m² taras).

Kerala Palace: drewniana stylowa willa z czterema apartamentami (po 53m²). Każdy apartament składa się z salonu, sypialni i łazienki. Apartamenty na piętrze dysponują balkonami, na parterze są tarasy.

Kerala House: pokoje w pięknym drewnianym domu, z balkonami, z widokiem na ogród lub morze (32m²).


-AJURWEDA-

Meiveda posiada rządowy certyfikat Green Leaf

W ośrodku Meiveda Ayurveda Beach Resort pracuje dwoje lekarzy, instruktorzy jogi i medytacji oraz kilkunastu doświadczonych terapeutów. Do terapii ajurwedyjskich przygotowano 10 pokoi zabiegowych. 
 

Ośrodek Meiveda organizuje również kursy masażu ajurwedyjskiego i kursy wprowadzające do panchakarmy.

 

-ośrodek oferuje terapie regeneracyjne i lecznicze-

 

-ZAWARTE W CENIE-
- zakwaterowanie w wybranym pokoju
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- codzienne konsultacje z lekarzem Ajurwedy
- zalecone zabiegi
- codzienne sesje medytacji i jogi
DODATKOWO PLATNE - transfer z / na lotnisko w Calicut lub Kochi
 

-sezony cenowe-
niski: maj - wrzesień
średni: październik | kwiecień
wysoki: listopad - marzec

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko