Life Ayurveda Resort

Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort Life Ayurveda Resort
Ajurweda i wypoczynek
2 tygodnie: 4 000 - 6 000 PLN
nad morzem
najbliższe lotnisko: Colombo


 

Ośrodek Life Ayurveda Resort – idealne miejsce na połączenie tropikalnych wakacji z terapią ajurwedyjską -  położony jest na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy, nad samym morzem, z bezpośrednim dostępem do plaży. Kompleks składa się z budynków mieszkalnych i centrum ajurwedy rozlokowanych w zielonym ogrodzie. Od morza i piasku plaży oddziela go jedynie szpaler smukłych palm. Ośrodek posiada basen i dwuczęściową restaurację: w budynku i półotwartą nad basenem. Pyszna kuchnia, inspirowana wskazaniami ajurwedy, dopuszcza również dania niewegetariańskie. Choć miejsce robi wrażenie odosobnionego i sielskiego, bardzo stąd blisko do sklepów, sklepików i restauracji, sportów wodnych – wszystkiego, co charakteryzuje nadmorski kurort.  Na miejscu znajduje się również biblioteka, sklep z produktami ajurwedyjskim, jubiler i sklepik z pamiątkami. Pomimo wakacyjnego charakteru Life Ayurveda stawia na solidną tradycyjną terapię i chętnie przyjmuje pacjentów z poważniejszymi schorzeniami.

Spędzanie czasu wolnego

Ci, którzy przyjechali jedynie na wakacje, mają do dyspozycji wszelkie możliwości spędzania wolnego czasu nad morzem. W przypadku poddających się terapii gości ajurwedy, czasu wolnego jest nieco mniej i wszelkie aktywności należy uzgodnić z lekarzem. Spacery po okolicy, relaks przy basenie i plaża najlepiej współgrają z terapią.

Popołudniami ośrodek organizuje wydarzenia kulturalne: koncerty, pokazy taneczne i pogadanki oraz pokazy ajurwedyjskiego gotowania. Są też, oczywiście, sesje jogi i medytacji.

-WARUNKI ZAKWATEROWANIA-

Ośrodek dysponuje 28 pokojami o zbliżonym standardzie. 17 pokoi znajduje się w głównym budynku, 9 w Garden House i 2 pokoje nad samym basenem – Pool Side Rooms.  Każdy pokój posiada łazienkę. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i mają dostęp do bezpłatnego WiFi. W pokojach są również mini sejfy, moskitiery i wiatraki podsufitowe. Nie ma telewizorów. Przed pokojami na parterze, wychodzącymi bezpośrednio do ogrodu, są małe tarasy, a pokoje na piętrze mają duże wspólne balkony z leżakami i stolikami.


-AJURWEDA-

W ośrodku pracuje dwoje lekarzy i 20 terapeutów. Jest 9 pokoi zabiegowych z łazienkami. Trzy gabinety posiadają urządzenia do kąpieli parowych. Masaże odbywają się w sposób synchroniczny, przez dwóch terapeutów jednocześnie. Każdego dnia przewidziane są 2 godziny terapii.

-TERAPIE REGENERACYJNE-

Panchakarma, masaże relaksacyjne, zabiegi poprawiające kondycję skóry, odmładzające, odchudzające

-TERAPIE LECZNICZE-

Między innymi: artretyzm, reumatyzm, napięcia mięśniowe, bezsenność, wyczerpanie, depresja, nadciśnienie, choroby skóry, astma, uzależnienie od nikotyny, otyłość, przewlekłe stany zapalne: przewlekły bronchit, zapalenie zatok, pęcherza moczowego; choroby układu trawiennego.

 

W cenie terapii ośrodek oferuje:
- zakwaterowanie w pokoju bez klimatyzacji
- 3 posiłki dziennie, potrawy wyłącznie wegetariańskie
- ziołowe herbatki i woda mineralna
- codzienne konsultacje z lekarzem
- zalecone zabiegi (2 godziny dziennie)
- 3 dni w tygodniu sesje jogi
- 2 dni w tygodniu sesje medytacji
- 2 dni w tygodniu lekcje gotowania zgodnie z zasadami ajurwedy
- transfer z / na lotnisko w Colombo

Sezony cenowe:
niski: maj - październik
wysoki: listopad - kwiecień

-GALERIA ZDJĘĆ-
-WYBRANYCH OŚRODKÓW-

POLSKI OPIEKUN

Osobom potrzebującym wsparcia językowego możemy zapewnić tłumacza online podczas konsultacji medycznych, a także asystę polskiego opiekuna na kilka dni lub podczas całego pobytu w Indiach.

Opiekun pomoże zarówno w sprawach medycznych, jak i życia codziennego, m.in:
- odbierze z lotniska i zawiezie do ośrodka
- przetłumaczy konsultacje medyczne
- pomoże zagospodarować się w ośrodku
- zorganizuje wycieczki po okolicy
- na koniec odwiezie na lotnisko